statystyki szczegółowe

Aktualności

6. kolejka: Sparta Lubliniec 1:4(1:1) Lotnik Kościelec

• autor: Chobii, 2014-09-07 15:49

Lotnik Kościelec zwyciężył aż 4:1(1:1) ze Spartą Lubliniec w ramach 6. kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej. Bramki dla Lotnika strzelali kolejno Damian Kotas, a już po przerwie Michał Kiwacz, Przemek Chobot i Marcin Kiwacz.

Był to mecz lidera z wiceliderem tabeli, ale patrząc zupełnie optymistycznie wynik 1:4 to najniższy wymiar kary dla Sparty. Lotnik stworzył sobie dużo dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, natomiast akcje Sparty kończyły sie zwykle przed polem karnym, rzadko kiedy piłkarzom z Lublińca udawało się zagrozić naszej bramce.

PIerwszą bramkę w meczu zdobył Damian Kotas, który ładnym strzałem po ziemi w długi róg zaskoczył bramkarza Sparty. Gola na 1:1 straciliśmy tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, w lekkim zamieszaniu na 20 metrze piłka spadła pod nogi napastnika Sparty i niewygodnym strzałem pokonał Łukasza Rygalika umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki, przy samym słupku.

Druga połowa to już kompletna dominacja Lotnika, Sparta biła głową w mur i oddane strzały na naszą bramkę spokojnie można policzyć na jednej ręce. Po bramce Michałą Kiwacza na 2:1, Lotnik dostał pozytywnego "kopa" i dalej bardzo groźnie kontrował, co poskutkowało jeszcze dwa razy przy bramkach Przemka Chobota i Marcina Kiwacza. Wszystkie bramki padały bardzo podobnie, prostopadłe piłki z środka pola pomiędzy bezradnych obrońców i dobrze wykorzystane sytuacje sam na sam. Ostatnia bramka padła przed samym końcem spotkania.

Wynik i postawa Lotnika bardzo cieszy, jesteśmy liderem tabeli z 18 punktami na koncie i 5. punktami przewagi nad drugim zespołem. A za tydzień na własnym boisku Lotnik zmierzy się z Jednością Boronów, już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!

06.09.2014 17:00

Sparta Lubliniec 1:4(1:1) Lotnik Kościelec